Kayıp Profesörün Ölüme Böyle Gitti! Kan donduran cinayetin detaylarına halktv.com.tr ulaştı

Eskişehir’de 5 gün önce kayıplara karışan Prof. Dr. Bekir Karasu’nun cansız bedeni bugün Porsuk Çayı’nda bulundu.

Emniyet ekipleri tarafından yapılan araştırmada Karasu’ya ait aracın PTS kayıtları ve Mobese görüntüleri anbean izlendi ve cep telefonu sinyalleri takipe dildi. Veriler Eskişehir’in Odunpazarı ilçesine bağlı olan Karacaşehir Mahallesi bölgesinde yoğunlaştı.

BOĞULARAK ÖLDÜRÜLDÜ, ELLERİ BAĞLANARAK NEHİRE ATILDI

Bölgede yapılan çalışmaların ardından Karasu’nun cansız bedenine ​​​​​​​Porsuk Çayı’nda ulaşıldı. Elleri bağlı şekilde bulunan Karasu için Savcılık ‘cinayet’ soruşturması başlatırken, ceset üzerinde yapılan ilk incelemelerde Karasu’nun boğularak öldürüldüğü anlaşıldı.

GASP EDİLDİ, ARACI YAĞMALANDI

Karasu’nun olay günü bir kafile ile geziye çıktığı öğrenilirken, kendisiyle başlangıçta arkadaşlık bağı kuran bir grup tarafından gasp edildiği anlaşıldı. Saatlerce izlenen Mobese görüntülerinde Karasu ile birlikte aynı araca bindiği görülen şüphelilerin, Karasu’ya ait terk edilmiş halde bulunan aracı da yağmaladığı anlaşıldı.

5 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI, 2 KİŞİYİ ARAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Kamera incelemeleri ve alınan ilk ifadelerin ardından olaya ilişkin 7 şüpheli belirlendi. 5 kişi emniyet güçleri tarafından gözaltına alınırken, kayıp 2 şüpheliyi arama çalışmaları devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir