CHP’de ‘Baba evine dönüş’ sürüyor: Özel rozetleri kürsüde taktı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki grup toplantısında açıklamalarda bulundu. CHP Lideri Özel sözlerine, Kayseri’de düşen eğitim uçağındaki şehitlere başsağlığı dileyerek başladı. Özel, “Maalesef sabah kötü bir haber aldık. Kayseri’de eğitim uçağı düştü. İki şehidimiz var. İki şehidimize Allah’tan rahmet diliyoruz, ailelerine, Hava Kuvvetleri’ne, TSK’ya ve milletimize başsağlığı dileklerimizi iletiyorum” dedi.

ESKİ İYİ PARTİLİ AYKUT KAYA CHP’YE KATILDI

Özgür Özel, CHP’ye katılan isimleri rozet takarak grup toplantısına başladı. Prof. Dr. Murat Kahraman, Atatürk gençliğinin yurtdışına gitmeyi bir seçim daha ertelediklerini aktardı.

Öte yandan İYİ Parti’den istifa eden DEİK Türkiye İş Konseyi Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Aykut Kaya, kızıyla birlikte CHP’ye katıldı. Kaya’nın ve kızının rozetini Özgür Özel kürsüde taktı.

“BİZ ESKİ DOSTU HİÇ DÜŞMAN BİLMEDİK”

Özel’in sözlerinden öne çıkanlar şöyle:

Birileri CHP ile kavga etmek istiyor olabilir. Biz eski dostu hiç düşman bilmedik bilemeyiz. Seçim döneminde hemen önce hemen sonra İYİ Parti’den CHP’ye katılmak isteyenler oldu. Sayın Genel Başkan ismini de verebileceğim hala milletvekili, hem Meral Akşener’in seçim öncesi böyle bir şey olmazsa iyi olur dediler biz aylarca bekledik. Biz bekledik ama şöyle şeyler de yaşadık. Örneğin Bizden adaylaşamayan bütün belediye başkanlarına listelerde yer verildi kanuna da aykırıydı YSK düşürdü.

Biz Bilecik Belediye Başkanımızı ittifakla seçmiştik. Seçime 1,5 ay kala Ak Parti ile birlikte Melek Mızrak Subaşı düştü onu Bilecikliler bu sefer çok yüksek bir oyla seçtiler. Seçim sonrası ilçe seçim kurullarında itirazlarımızda Ak Parti ile MHP’ ile birlikte oylar kuruldu hepsine de aynı diyalog kanallarından söyledik sustuk bekledik. bugün arkadaşlarımızla görüşen son çayını benimle beraber içen, Atatürkçü cumhuriyetçi birisi baba ocağına dönüyor diye CHP ile kavga etmeye çalışanlara şunu söylüyorum. Ben iktidar dışında iktidar sorumluluğunu taşıyanlar dışında kimseye muhalefet etmem, siz istiyorsunuz diye de sizinle kavga etmem.

Grup Başkanvekillerim bir tane mevkiidaşını çıkmış ileri geri konuşuyor. Ona hatırlatın, o ileri geri konuşmaları seçimden önce de yaptı, Büyükşehir’e aday oldu bir muhtar kadar oy aldı memleketinden bir muhtar kadar oy alıp ondan sonra büyük büyük laflar edip halen daha nezaket sınırlarını aşmasın ama eğer aşacak olursa da ona tüketecek nefesimiz yok seçim öncesi olduğu gibi seçimden sonra da bizim bütün gücümüz iktidarı eleştirmek ve Türkiye’de bu iktidarı değiştirmek üzeredir bunu da bilsinler.

TEKRARLANAN SEÇİMLER

3 seçimde iddia koyduk Kırklareli Büyükkarıştıran ve Kayseri Pınarbaşı’nı kazandık. Ve bir şey daha görülmüş oldu, siz ne yaparsanız yapın İstanbul’da Ekrem Başkan’ın kazandığı ilk zaferi kabul etmeyip seçimi yenilediğinizde de, Pınarbaşı’nda herkesin gözü önünde oldu hakimlere hakaretler fiziki müdahaleler orada adeta terör estirmeler baskıyla seçimi iptal etmeler, Pınarbaşı ne dedi, zorbalığa başkanımı yedirmem dedi.

“CHP TÜRKEŞ’E SAYGISIZLIK YAPACAK PARTİ DEĞİLDİR”

Elbette ki MHP için kritik önemdeki bir yer. Şundan bütün MHP’liler emin olsun, Alparslan Türkeş’in memleketini CHP kazandı diye bizim MHP’lilere hürmetsizliğimiz olmaz. Türkeş’e saygı duyan ve onun memleketinde olan herkes bilsin ki sizin hukukunuz önce bana sonra da Deniz Yağan’a emanettir. CHP Türkeş’e saygısızlık yapacak bir parti değildir.

BAHÇELİ’YE YANIT

Çünkü CHP siyasette gerilimden beslenen bir parti değildir. Kim olursa olsun eski dosttan düşman olmaz, siyasi rakipleri düşman bilmeyiz, demokrasiden ayrılmayız ama birileri mevcudiyetini koruyacak diye CHP ile çatışmak istiyorlarsa adı kim olursa olsun asla o çatışmanın parçası olmayız. Sayın Devlet Bahçeli’nin bugün kullandığı bütün ifadeleri, onları metne yazan ve kendi kusurlarını örtmeye çalışan bütün MHP’lilerin yakından bildiği ve yaka silktiği o ikisinin kusuru görüyorum Devlet Bey’in de canı sağ olsun.

Ayrıntılar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir